winsorandnewton.tr Winsor & Newton Türkiye

Winsor & Newton

1832 yılında kimyager William Winsor ve sanatçı Henry Newton bilim adamının bilgisini ve sanatçının yaratıcılığını bir araya getirerek benzeri görülmemiş renk seçimi ile saf ve kalıcı boyaları sanatçıların kullanımına sundular.

Winsor & Newton

Winsor & Newton güvenilir renkler ve fırçalar konusunda gerekli tespitlerde bulundular. Önce büyük ölçüde suluboyaları geliştirdiler, Chinese White renginin de yer aldığı, ilk dayanıklı opak beyaz suluboya, yağlar ve suluboya için katlanabilir teneke tüpler gibi birtakım yenilikleri ardı ardına geliştirdiler.

Yeniçağ, yeni yaklaşımlar

Winsor & Newton 1800'lü yılların sonunda aldığı kraliyet teşvikleri ve ödülleriyle boyalarını Dünya çapında yayma imkanı buldu.

Winsor & Newton 20. yüzyılın başlarında, kilit niteliğindeki ürünler ile ürün gamını genişletti. Aynı zamanda, her iki dünya savaşı boyunca da boya ve fırça üretimininin devamlılığını sağlamak için fabrikalarını genişletti.

Winsor & Newton

Winsor & Newton, William ve Henry'nin oluşturduğu iş ahlâkını odakta tuttular. Her zaman yeni, heyecan verici daha iyi pigment veya bağlayıcı içeren Designers Guaj, hızlı kuruyan yağlar, su ile karıştırılabilir yağlar, devrim niteliğindeki Artists’ Akrilik (Professional Akrilik) gibi ürünleri sanatçılara sundular.

Klasik ama çağdaş

William ve Henry'nin kalite ve inovasyon konusundaki kararlılığı, günümüzde de Winsor & Newton markasının zengin mirasının bir parçasıdır.

Winsor & Newton; Sanatçılara özel, yaratıcılıklarını keşfetmek için yeni yollar bulmalarını sağlayacak, çalışmalarını dünya çapında topluluklar ile paylaşabilecekleri ürünler sağlıyorlar.

Yeni fikirleri benimsiyor, en yeni teknolojileri ve materyalleri araştırıyorlar – Zamanının çoğunu dünyanın en iyi sanatçıları tarafından kullanılan, dünyanın en iyi sanat malzemelerini yaratmaya ayırıyorlar.

Lisans Kırtasiye olarak resim, grafik, illüstrasyon vb. sanatlarının Türkiye’de tanınması ve gelişimine Winsor&Newton ile birlikte destek veriyor olmaktan büyük onur duyuyoruz.

pdfWinsor & Newton kataloğunu inceleyebilirsiniz.

X