colorbox colorbox

Colorbox

Colorbox Art Materials Store, Lisans Kırtasiye (Live), nin 2010 yılından beri tescilli ‘’ Perakende Sanat Malzemeleri Mağaza’’ markasıdır.

Bu mağazalar Profesyonel sanatçıların, sanat eğitimi alan öğrencilerin ve her yaştan amatörün ihtiyacı olan sanat malzemelerini Colorbox’a özgü işletim sistemi ile buluşturmayı hedeflemektedir.

Colorbox’ın ana misyonu öncelikle ülkemizde klasik ve geleneksel anlamda faaliyet gösteren Sanat Malzemeleri sektörüne belirli bir sistem ve disiplin altında çağdaş bir yapı kazandırmak; bu doğrultuda Türkiye genelinde franchising sistemi ile yaygın Sanat Malzemeleri zinciri kurmaktır.

Colorbox sadece dünya çapındaki sanat markaları ile ortaklık yapmakla kalmıyor aynı zamanda yerel galeriler, STK lar, sanat fuarları, sanat kurumları ile de sanatsal faaliyetlerin gelişmesine destek olmaya çalışıyor. Colorbox Mağazalarının grafiksel anlatım dili ve mağaza mimarisi kendine özgüdür. Aynı paralelde Colorbox markası ile özel ürünler de sunulmaktadır.

Colorbox

Colorbox’ın ilk mağazası 2010 tarihinde Selimiye’de açıldı. Ardından Tevikiye ve İnönü mağazaları hizmete sokuldu ve 2011 tarihinde konsepte uygun araçlarla Mobil Mağazalar ‘’Sanat Malzemeleri’’ servisi vermeye başladı. 2014 yılında Colorbox internet satış sitesini hizmete açtı. Colorbox 20.000 üzerinde ürün çeşidi sunmaktadır. Bu ürünlerinin tümü yağlıboyadan, akriliğe, tuvalden, fırçaya, kağıttan, kaleme Winsor & Newton, Tombow, Montana, Jaquard, William Mitchell vb alanında dünyanın en ünlü markalarından seçilmiştir ve Colorbox bu ürünlere herkesin ulaşabilmesi gerektiğine inanmaktadır.

"Sanata inanıyor; sanatin getirdiği özgürlüğü ve yaratıcılığın getirdiği haz duygusunu iyi biliyoruz, bu yüzden herkesin bu duyguyu tadabileceğini ve bütçesinin buna yeteceğini fark etmesini, şehirlerimizi sanatçılarla doldurmak istiyoruz. 50 yıla varan tecrübe sahibi bir kuruluş olarak duygularımızı ve tecrübemizi paylaşmak isteyen girişimcilerle istanbullulara istedikleri ve gereksinim duydukları sanat malzemelerini verebiliriz."

X