Live News

webinar subat Aylık formatta tüm markalarımızın yer aldığı eğitimleri @artlineturkiye @artdecohobi @tombowturkiye @winsorandnewton.tr @montanacans_tr instagram profillerinden takip edebilirsiniz.

Lisans WebinarsAylık formatta tüm markalarımızın yer aldığı eğitimleri @artlineturkiye @artdecohobi @tombowturkiye @winsorandnewton.tr @montanacans_tr instagram profillerinden takip edebilirsiniz.

William MitchellWilliam Mitchell divit sapları ve divit uçlarının yanı sıra linol baskı için kazıma uçları ve setleri de tüketiciyle buluştu. 10 ayrı linol kazıma ucu çeşidi ve sapı ile çeşitli büyüklük ve şekillerde kazımanızı yapabilirsiniz.

artcon

19-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen, farklı disiplinlerden sanatçıların benzer sanatsal malzeme paydasında buluştukları festivalde; 19 sanatçı, eğitmen ile röportaj ve uygulamalı canlı yayınlar yaptık.

gate27

Gate 27, yaratıcı düşünceyi ve üretimi teşvik etmek, disiplinlerarası etkileşim ve paylaşıma zemin yaratmak, yeni işbirliklerine olanak sağlamak, sanat alanındaki farklı pratiklerin araştırma ve üretim süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla kurulmuştur.

#EvdeKal Sanat Festivali

Birbirinden farklı disiplinlerde sanata ve renklere dokunan 3 günlük festivalimizde farklı uygulamalar, ropörtajlar ve çekilişlere @artdecohobi @artlineturkiye @tombowturkiye hesaplarımızda yer verdik.

beril ates artjournal

14 Mart tarihinde değerli sanatçı dostumuz Beril Ateş’in kendi atölyesinde düzenlediği Art Journal Workshop'unda Artdeco Akrilik Metalik Renk kartelamızla yer aldık.

Doğuş Üniversitesi Sunum Teknikleri Semineri

Doğuş Üniversitesi, Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlilerinin yönetiminde Sunum teknikleri semineri düzenlendi. Suluboya, guaj boya ve mürekkeplerin kullanımı ve yardımcı malzemeleri hakkında ürün eğitim danışmanımız Melinda Satar’ın verdiği eğitim ilgi gördü.

Medipol Üniversitesi Sunum Teknikleri Semineri

Medipol Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlileri Ozan Kayıkçı ve Eli Bensusan yönetiminde Sunum teknikleri semineri düzenlendi. Markör kullanımı hakkında ürün eğitim danışmanımız Melinda Satar’ın verdiği eğitim ilgi gördü.

Medipol icmim1

Medipol Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlileri Zeynep Cinisli ve Ebru Kalgay yönetiminde Renk ve Işık teknikleri semineri düzenlendi. Suluboya, Markörler ve mürekkeplerin kullanımı hakkında ürün eğitim danışmanımız Melinda Satar’ın verdiği eğitim ilgi gördü.

iaaf2

Ülkemizi uluslararası platformda temsil ederken kültür ve sanat alanında önemli bir noktaya gelmesini sağlayan İstanbul Sanat ve Antika Fuarı 19-23 Şubat tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde sanatseverlerin buluşma noktası oldu.

tuyap1

Uzun seneler sonrasında Lisans Kırtasiye’nin tüm markaları ve tüm ekibiyle ile 2. defa yer aldığı 19-23 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı,  Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Bayilerimiz ve son tüketiciler ile buluştuğumuz fuarda geniş ürün çeşidimiz ve özel üretim standlarımız yoğun ilgi gördü. 

creativeworld2020

Artdeco Markamızla Salon 4.2 Stand F50 yer aldığımız Dünya’nın en büyük ve en önemli hobi-sanat malzemeleri fuarı CreativeWorld Frankfurt 2019 26-29 Ocak 2020 tarihleri arasında kapılarını açtı. Yurt içinden ve yurt dışından ağırladığımız bir çok misafirimiz ürünlerimizi tanıma ve deneyimleme imkanı buldu.

Hiphop is Back 4 Festivali

Türkiye'nin en iyi hip hop festivali Hiphop is Back4 7 Aralık'ta Burn, Colorbox Art Material Store, Montana Cans sponsorluğuyla Dorock XL'da gerçekleşti.

Bauhaus 100 yıl YTU

Bauhaus’un 100. yılını öğrencileriyle kutlamak amacıyla 11 - 25 Kasım 2019 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Atölye yürütücüsü Dr. Öğr. Ferda Yüksel’in yönetiminde Eğitmenimiz Melinda Satar’ın yer aldığı “Renk ve Biçim” atölyesine Artdeco markamız ile sponsor olduk.

COMiKON-İstanbul Festivali 2019

Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde 19-20 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleşen COMiKON-İstanbul Festivali’ne Colorbox Art Materials Store iş birlikteliği ile katıldık.

Tuchexpo 2019Bu sene 5 yaşına giren Tuchexpo Fuarı 3-6 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşti. Tuch Expo Hobi Malzemeleri Fuarında B3’te yer alan standımıza ve Colorbox Art Materials Store iş birliği ile oluşturduğumuz sanat atölyelerine ilgi büyüktü.

Inktober 2019

Çizerlerin en sevdiği olan İnktober (Ekim ayı), her güne bir çizim yapıp #inktober#inktober2019 #livesanat#winsorandnewton hastagleri ile paylaş sanatçılara Winsor &Newton ve Artline Türkiye Hediyeler verdi.

ICAF2019  I Ortaköy Yetimhanesi Atölyeler

İCAF 2019 kapsamında Ortaköy Yetimhanesi’nde; @kafaless ile ‘Alice in Wonderland’ atölyesi Winsor & Newton, karikatür sanatçısı Çağdaş Ural @cagdasural ile Hayvanlı Karikatür Atölyesi Tombow Artline Sponsorluğunda gerçekleşti.

İstanbul Comics & Art Festival  I  Kadir Amigo Memiş

12-13 Ekim Tarihlerinde yapılan ICAF (İstanbul Comics & Art Festival) 13 Ekim tarihinde Kadir Amigo Memiş Feriye’de Montana Cans Sprey Boyalar ile performans sergiledi. 

ICAF Urban Art1

12-13 Ekim Tarihlerinde yapılan ICAF (İstanbul Comics & Art Festival) konsepti çerçevesinde Berlin – İstanbul Kardeş Şehir olmasının 30. yılı anısına Goethe Enstitüsü ana sponsorluğunda Denis Leo Hegic @denis_leo_hegic Küratörlüğünde yapılan Urban Art, Mural etkinliğine Montana Cans ile sponsor olduk.

ICAF 600x338

12-13 Ekim Tarihlerinde yapılan ICAF (İstanbul Comics & Art Festival) konsepti bu yıl “Hayvan Gibi” oldu. Colorbox Art Material Store  iş birliği ile Artline, Montana Cans, Tombow, Winsor&Newton markalarımızla sponsor olduğumuz festival süresince Colorbox Art Material POPup Store ile Feriye’de yerimiz aldık.

 

12-13 Ekim Tarihlerinde yapılan ICAF (İstanbul Comics & Art Festival) konsepti bu yıl “Hayvan Gibi” oldu. Colorbox Art Material Store  iş birliği ile Artline, Montana Cans, Tombow, Winsor&Newton markalarımızla sponsor olduğumuz festival süresince Colorbox Art Material POPup Store ile Feriye’de yerimiz aldık.

Otonom Art Events

Çocuklarla beraber otomobil parçalarına hayat verdiğimiz Otonom Art Events kapsamında güzel bir Pazar @tombowturkiye ile birlikte Çocuklarla Sanat Atölyesinde buluştuk.
Hikaye eşliğinde oluşturulan etkinlikte çocukların yaratıcılığı ile renklerle dolu bir gün geçirdik.

Çocuklarla beraber otomobil parçalarına hayat verdiğimiz Otonom Art Events kapsamında güzel bir Pazar @tombowturkiye ile birlikte Çocuklarla Sanat Atölyesinde buluştuk.
Hikaye eşliğinde oluşturulan etkinlikte çocukların yaratıcılığı ile renklerle dolu bir gün geçirdik.

Artdeco Pouring Medyum Atölyesi

Eğitmenler eşliğinde farklı uygulama teknikleriyle yaz boyunca devam edecek keyifli atölye çalışmaları 17 Temmuz 2019 tarihinde Artdeco Pouring Medyum atölyesi ile Kalamış Captain Haddock’ ta başladı.

drinkanddraw 528 Temmuz Pazar gününü, @tugaydograyici organizasyonunda keyifli bir Drink&Draw etkinliğiyle geçirdik. @artlineturkiye ve @tombowturkiye olarak bizleri değerli çizerlerimiz ile buluşturup, misafir ettiği için kendilerine ve @aksipub ’a teşekkür ederiz.

Dünya Yoga Günü Umay Uzay Performansı

Yoga Vakfı yönetimindeki 5. Uluslararası Yoga Günü 21 Haziran tarihinde Akmerkez Üçgen Teras’ta kutlandı. Winsor&Newton ve Artline markalarıyla sponsor olduğumuz etkinlikler gün boyu sürdü.

D&R Çocuk Şenliği

20-28 Nisan tarihleri arasında haftasonları gerçekleşen bu Çocuk Şenliğinde Artdeco Ebru Sanatı, Artline ile Kalemlik Boyama etkinlikleri ile yer aldı.

Genç Etkinlik 8

İlk olarak 1995 yılında, genç sanatçılara bir buluşma ortamı yaratmak amacıyla yola çıkan UPSD Genç Etkinlik'in sponsoru ve gönülden destekçisi olan Lisans Kırtasiye'nin de katılımıyla ödül töreni 20 Nisan 2019 tarihinde MKM Beşiktaş Çağdaş’ta gerçekleşti.

Dünya Sanat Günü

Lisans Kırtasiye Dünya Sanat gününü Konya TED koleji, Bodrum TED Koleji, Anabilim Koleji ile kutladı.

UPSD 5. Sonbahar Buluşması Sergi Açılışı

1 Mart tarihinde Sonbahar Buluşması 5 Workshop’unun sergi açılışı gerçekleşti. UPSD Başkanı Bedri Baykam’ın konuşmasıyla başlayan sergi açılışı, değerli sanatçı dostlarımız ve sanat severlerin katılımı ile renklendi.

TÜYAP Kırtasiye Fuarı

Uzun seneler sonrasında Lisans Kırtasiye’nin tüm markaları ve tüm ekibiyle ile yer aldığı 20-23 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde üçüncü kez düzenlendi.

Birmingham Spring Fair 2019

İngiltere’nin en büyük Ev ve Hediyelik Eşya fuarı Birmingham Spring Fair 2019 Artdeco Ebru Setleri’nin renkleri Ludlow Colours standında parladı. Ebru Sanatı üzerine farklı uygulamaların yapıldığı fuarda Artdeco markamız beğeni aldı.

CreativeWorld Frankfurt 2019

Artdeco Markamızla Salon 4.2 Stand F50 yer aldığımız Dünya’nın en büyük ve en önemli hobi-sanat malzemeleri fuarı CreativeWorld Frankfurt 2019 26-29 Ocak 2019 tarihleri arasında kapılarını açtı.

6

15-17 Kasım 2018 Tuch Expo Hobi Malzemeleri Fuarında Colorbox Art Materials Store iş birliği ile oluşturduğumuz;

Kreas Sanat Atölyesi

11 Kasım 2018 Pazar günü Artdeco Sarkaç ile resim Atölyesi Kreas Sanat Akademisi görsel sanatlar atölyesindeydi, tuvaller üzerine bir sarkaç kurulan sarkacın salınımı ile ortaya çıkan, atölye katılımcıların yönlendirmesiyle oluşan desenleri görmek büyük keyif verdi.

UPSD 5. Sonbahar Buluşması

6-7 Kasım 2018 tarihleri arasında UPSD Galerisinde Sonbahar Buluşması 5 gerçekleşti. Winsor&Newton Avrupa Yetkilisi Stephane Lafontane’in sunumu ve UPSD Başkanı Bedri Baykam’ın konuşmasıyla başlayan buluşma, bu sene mürekkep ve yepyeni Winsor&Newton kağıtları üzerineydi.

İnktober

Çizerlerin en sevdiği olan İnktober (Ekim ayı), her güne bir çizim yapıp #inktober #inktober2018 #livesanat #winsorandnewton hastagleri ile paylaş sanatçılara Winsor &Newton Hediyeler verdi.

İSTCAF Etkinlikleri

7-8-9 Eylül 2018 tarihlerinde St. Joseph Derneği Sosyal Tesisleri, Club Quartierde gerçekleşen İSTCAF (İstanbul Comics & Art Festival) atölyelerimize ilgi yoğundu.

İsmek – Winsor&Newton Suluboya ve Kağıt Atölyesi

Winsor&Newton’ın yeni kağıtlarını tanıtmak için değerli İstanbul’un sanatçı eğitmenleri olan İsmek hocalarımızla 13 temmuz 2018’de buluştuk. TAK’da (Tasarım Atölyesi Kadıköy)100 eğitmen sanatçının katılımıyla gerçekleşen bu etkinlikte bir suluboya kağıdının anatomisin inceledik.

tomtom

İstanbul’da, geleceğin Tasarım Mahallesi Tomtom’da, tasarımcıları buluşturan, tasarım dünyasını ön plana çıkartan, yılda iki kez yapılması hedeflenen, tasarım dünyasına ilham vermeyi amaçlayan etkinlik

news4

Winsor & Newton yeni nesil markörlerin tanıtıldığı ve değerli İsmek Resim Bölümü eğitmenlerinin deneyimlerini paylaştığı atölye çalışmamız İsmek Resim İhtisas Merkezinde 31.07.2018 tarihinde gerçekleşmiştir. 

news3

Live Sanat olarak sponsoru olduğumuz, 2017 Nisan ayında UPSD tarafından organize edilen Genç Etkinlik 7 kapsamında gerçekleşen yarışmada birincilik ödülünü Ertuğrul Akyüz'e ait eser aldı.

news2

İlk olarak 1995 yılında, genç sanatçılara bir buluşma ortamı yaratmak amacıyla yola çıkan UPSD Genç Etkinlik'in sponsoru ve gönülden destekçisi olan Lisans Kırtasiye'nin de katılımıyla ödül töreni 15 Mayıs 2017'te gerçekleşti.

William Mitchell grupKöklü bir geçmişe sahip William Mitchell markası el yazısı, güzel yazı, kaligrafi sanatına yönelik, kaliteli ürünleriyle tüm dünyada dikkat çekmektedir. Divit uçları ve divit saplarından oluşan geniş ürün yelpazesi ile kaligrafi sanatçıları ve çizerlerin büyük oranda tüm ihtiyaçları karşılamaktadır.

X