colorbox colorbox

Colorbox

ColorBox, Lisans Kırtasiye (Live), nin 2010 yılından beri tescilli ‘’ Perakende Sanat Malzemeleri Mağaza’’ markasıdır.

Bu mağazalar Profesyonel sanatçıların, sanat eğitimi alan öğrencilerin ve her yaştan amatörün ihtiyacı olan sanat malzemelerini ColorBox’a özgü işletim sistemi ile buluşturmayı hedeflemektedir.

CB’ın ana misyonu öncelikle ülkemizde Klasik ve geleneksel anlamda faaliyet gösteren Sanat Malzemeleri sektörüne belirli bir sistem ve disiplin altında çağdaş bir yapı kazandırmak; bu doğrultuda TR genelinde franchising sistemi ile yaygın Sanat Malzemeleri zinciri kurmaktır.

CB sadece dünya çapındaki sanat markaları ile ortaklık yapmakla kalmıyor aynı zamanda yerel galeriler, STK lar, sanat fuarları, sanat kurumları ile de sanatsal faaliyetlerin gelişmesine destek olmaya çalışıyor. CB Mağazalarının grafiksel anlatım dili ve mağaza mimarisi kendine özgüdür. Aynı paralelde CB markası ile özel ürünler de sunulmaktadır.

Colorbox

CB’ın ilk mağazası 2010 tarihinde Selimiye’de açıldı. Ardından CBT ve CBK mağazaları hizmete sokuldu ve 2011 tarihinde Konsepte uygun araçlarla Mobil Mağazalar ‘’Sanat Malzemeleri’’ servisi vermeye başladı. 2014 yılında CB internet satış sitesini hizmete açtı. CB 20.000 üzerinde ürün çeşidi sunmaktadır. Bu ürünlerinin tümü Yağlıboyadan, akriliğe, tuvalden, fırçaya, kağıttan, kaleme Winsor & Newton, Tombow, Montana, Arches vb alanında dünyanın en ünlü markalarından seçilmiştir ve CB bu ürünlere herkesin ulaşabilmesi gerektiğine inanmaktadır.

"Sanata inaniyor; sanatin getirdiği özgürlüğü ve yaraticiliğin getirdiği haz duygusunu iyi biliyoruz, bu yüzden herkesin bu duyguyu tadabileceğini ve bütçesinin buna yeteceğini fark etmesini, şehirlerimizi sanatçilarla doldurmak istiyoruz. 50 yila varan tecrübe sahibi bir kuruluş olarak duygularimizi ve tecrübemizi paylaşmak isteyen girişimcilerle istanbullulara istedikleri ve gereksinim duyduklari sanat malzemelerini verebiliriz."

X