livesanat live.sanat

Winsor & Newton

Kuruluş 1832

1832 yılında kimyager William Winsor ve sanatçı Henry Newton bilim adamının bilgisini ve sanatçının yaratıcılığını bir araya getirerek benzeri görülmemiş renk seçimi ile saf ve kalıcı boyaları sanatçıların kullanımına sundular.

Winsor & Newton güvenilir renkler ve fırçalar konusunda gerekli tespitlerde bulundu. Önce büyük ölçüde suluboyaları geliştirdiler, Chinese White renginin de yer aldığı, ilk dayanıklı opak beyaz suluboya, yağlar ve suluboya için katlanabilir teneke tüpler gibi birtakım yenilikleri ardı ardına geliştirdiler.

Winsor & Newton

Yeni çağ, yeni yaklaşımlar

1800'lü yılların sonunda aldığı kraliyet teşvikleri ve ödülleriyle boyalarını Dünya çapında yayma imkanı buldu.

20. yüzyılın başlarında , kilit niteliğindeki ürünler ile ürün gamını genişletti. Aynı zamanda, her iki dünya savaşı boyunca da boya ve fırça üretiminin devamlılığını sağlamak için fabrikalarını genişletti.

Winsor & Newton, William ve Henry'nin oluşturduğu iş ahlâkını her zaman odakta tuttu. Her zaman yeni, heyecan verici, daha iyi pigment veya bağlayıcı içeren Designers Guaj gibi, hızlı kuruyan yağlar, su ile karıştırılabilir yağlar, devrim niteliğindeki Artists’ Akrilik (Professional Akrilik) gibi ürünleri sanatçılara sundu.

Winsor & Newton

Klasik ama çağdaş

William ve Henry'nin kalite ve inovasyon konusundaki kararlılığı, günümüzde de Winsor & Newton markasının zengin mirasının bir parçasıdır.

Winsor & Newton; Sanatçılara özel, yaratıcılıklarını keşfetmek için yeni yollar bulmalarını sağlayacak, çalışmalarını dünya çapında topluluklar ile paylaşabilecekleri ürünler sağlıyor.

Yeni fikirleri benimsiyor, en yeni teknolojileri ve materyalleri araştırıyor ve zamanının çoğunu dünyanın en iyi sanatçıları tarafından kullanılan, dünyanın en iyi sanat malzemelerini yaratmaya ayırıyor.

pdfWinsor & Newton kataloğunu inceleyebilirsiniz.

X